Dla biznesu l l Dla Ciebie

Być ekspertem, to jedno. Być lubianym ekspertem, to drugie.

Ktoś na bank kiedyś tak powiedział. Może i Paulo Coelho

Jak ocieplić wizerunek eksperta, tak by ludzie chcieli z nami pracować.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wizerunek eksperta jest bardzo ważny w życiu zawodowym. Ludzie potrafią jednak oceniać ekspertów jako surowych sędziów, jak więc ocieplić nasz wizerunek i zredukować dystans społeczny? Z pomocą przychodzą badania Aronsona, o których opowiem w naszej vido-serii Petarda z Fuerty.

Będąc ekspertem często możemy spotkać się z równoległym efektem budowania tzw dystansu społecznego, który może wpływać m.in. na atmosferę w zespole, zaufanie, chęć współpracy czy dzielenia się nowymi pomysłami, jak i również spadkiem próśb o pomoc czy ocenę projektu. Dlaczego tak się dzieje skoro jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie? Przyczyną jest właśnie dystans społeczny, który współwystępuje z "rolą eksperta". W powyższym filmie odpowiadam na pytanie "jak można ocieplić wizerunek eksperta, by zredukować dystans społeczny" na podstawie przeprowadzonych przez Aronsona badań nad ekspertami i ich wizerunkiem, czego rezultatem może być:

  • Ocieplenie wizerunku eksperta
  • Lepsza atmosfera w zespole (np projektowym)
  • "Bardziej ludzka twarz" lidera w oczach zespołu
  • Wzrost satysfakcji z pracy
  • Atmosfera współpracy i kooperacji
  • Otwarta i empatyczna atmosfera sprzyjająca realizacji nowych pomysłów i projektów.
A to nie wszystko, bo jeżeli spodobał Ci się ten materiał, to warto wiedzieć: że jest składową najbardziej rozbudowanego szkolenia, które oferujemy. Ponad 100 modułów. Ponad 1.500 minut surowego materiału. Ponad 12 lat doświadczenia w jednym kursie. Jeżeli Cię to zainteresuje, to tutaj znajdziesz więcej szczegółów.

 

LIKE, SHARE I COMENT, czyli daj mi znać, czy to co robię Ci się podoba!


© 2022 Wszystkie prawa do treści zastrzeżone Grande Cru Sp. z o.o. KRS: 0000404083 NIP: 5291798719 Nadarzyńska 8; 05-822 Milanówek w trakcie zmiany adresu rejestrowego na Walewska 2/21 04-017 Warszawa