Dla biznesu l l Dla Ciebie

Czym jest Projekt Placebo?

Projekt GC Placebo, to humorystyczny sposób na dotarcie z podstawową edukacją. Dotarcie, zanim będzie za późno. Celem projektu jest zwiększanie świadomości konsumentów poprzez propagowanie „naukowego” i zdroworozsądkowego podejścia.

CO SKŁADA SIĘ NA PROJEKT PLACEBO?

I. Wyimaginowane historie

Wyimaginowane historie – Odnoszą się bezpośrednio do opinii stosowanych w opisach produktów. Często zmyślone, pisane na kolanie, a które dostarczają „wiarygodności” działania danego preparatu.  Zachęcamy tym samym do wsparcia naszego projektu na FB i puszczenia wodzy kreatywności w tworzeniu własnej #wyimaginowanejhistorii oznaczając nasz FP i dodając hasztag (#GCPLACEBO #ProjectPlacebo). Każda wyimaginowana historia przypisana jest do jednego z 19 produktów GC PLACEBO.

WYBIERZ PONIŻSZĄ MINIATURKĘ GC PLACEBO i kliknij - pojawi się przykładowa wyimaginowana historia.

II. 19 Produktów GC PLACEBO

Każdy produkt odnosi się do innego „fenomenu głupoty” obecnego na rynku np. GC PLACEBO: Summerfit traktuje o opakowywaniu „starych” produktów w nowe opakowania i sprzedawania za 2 x wyższą cenę. Wszystkie dostępne produkty znajdziesz na aukcjach Allegro i na tej stronie.
 
Na każdy produkt składa się: podstawowy 40 stronicowy katalog (do pobrania niżej na tej stronie) oraz właściwy dla produktu plik graficzny, który może zostać  wydrukowany w formie plakatu A0 lub mniejszym (np A1, A2) lub ustawiony jako tapeta w komputerze/telefonie.

WYBIERZ PONIŻSZĄ MINIATURKĘ GC PLACEBO i kliknij - pojawi się przykładowa wyimaginowana historia.

III. Katalog GC PLACEBO PROJECT [DOWNLOAD]

Katalog projektu – 40 stron w formacie PDF, na których znajdziesz poszczególne rodzaje GC PLACEBO, Wyimaginowane historie, ale i szereg porad, jak właśnie nie dać się zrobić w bambuko i być świadomym konsumentem. Pobierzesz go klikając tutaj. [to ten katalog dodawany jest do danego GC PLACEBO].

Pobierz katalog by zobaczyć więcej. Link powyżej.
Pobierz katalog by zobaczyć więcej. Link powyżej.
Pobierz katalog by zobaczyć więcej. Link powyżej.
Pobierz katalog by zobaczyć więcej. Link powyżej.

IV. Aukcje Allegro

Aukcje na portalu Allegro – które znajdziesz tutaj. Dlaczego nie sprzedawać GC PLACEBO we własnym sklepie skoro mamy go na stronie? Wiele osób szuka np. tabletek na odchudzanie, czy środków na powiększenie piersi na Allegro. Kupując na powyższych aukcjach „pozycjonujesz” je również wyżej na dane frazy np. „odchudzające” – dzięki temu, wiele osób ma szansę trafić na projekt, albo kupić GC PLACEBO zamiast jakiejś trutki na szczury.

V. Wizualizacje i animacje

Na potrzeby projektu zostało stworzonych ponad 200 wizualizacji prezentujących dane produkty i katalog.

Oraz dwie animacje dostępne na YouTube i FB – mające na celu zainteresować czym jest projekt GC PLACEBO.

VI. Strona www & Fun Page GC PLACEBO na Facebooku

Strona www na, której znajdziemy wszystko od A do Z wraz z pełnym wyjaśnieniem.

Fun Page GC PLACEBO na Facebooku – służący do promowania i udostępniania nowych treści w tym Wyimaginowanych historii i wizualizacji GC PLACEBO. Wpadnij, może Ci się spodoba.

Jak to niby ma pomóc?

 • Po pierwsze przez humorystyczne treści chcemy zwrócić uwagę.
 • Po drugie: to szereg działań długofalowych mających na celu wpływ na zwiększenie świadomości konsumentów poprzez edukowanie.
 • Każda osoba, która trafi na animację, wizualizację, plakat powieszony w szkole, na uczelni, firmie, korporacji… ma szansę zapoznać się z Projektem Placebo, w którego w skład wchodzi m.in. katalog dostarczający porad, „jak nie dać robić się w bambuko”.
 • Poprzez działania promocyjne (FB, YT, Wyimaginowane historie, plakaty GC Placebo).

Co mogę zrobić?

OPCJA 1: Social media nindża
 • Wejdź na jedną z naszych aukcji i zapoznaj się z „wyimaginowanymi historiami”.
 • Puść wodzę wyobraźni, dodaj szczyptę kreatywności i stwórz własną historię z wybranym GC PLACEBO w roli głównej. Historię opublikuj na FB lub w innych mediach społecznościowych.
 • Dodaj hastagi #ProjektPlacebo #GCPLACEBO Możesz też zalinkować profil projektu na FB.
 • Raz na jakiś czas będziemy dodawali wybrane „wyimaginowane historie” na naszym profilu.
OPCJA 2: Edukuj
 • Za każdym razem, gdy usłyszysz od znajomych lub bliskich, że chcą kupić środki odchudzające, wybrać się na spęd motywacyjny itd. – możesz im podesłać link do projektu.
OPCJA 3: Dorzuć swoje 3 grosze i edukujmy wspólnie
 • Rzecz jasna, jak chcesz to możesz pomóc w rozwoju projektu kupując GC PLACEBO na naszych aukcjach. Zebrane środki przeznaczymy na dalszy rozwój otwartych projektów edukacyjno – filmowych.
 • Wydrukuj i powieś plakat wybranego GC PLACEBO w firmie, w której pracujesz, albo szkole, w której się uczysz.

Formularz kontaktowy

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Jeżeli chcesz anonimowo przesłać #WyimaginowanąHistorię albo skontaktować się z nami możesz skorzystać z formularza po lewej stronie.
Spędziliśmy trochę czasu, jak na kawie :) Jeżeli chcesz się jeszcze spotkać - zostaw namiar zapisując się na newsletter:

Kliknij TUTAJ i zyskaj dostęp do INTERAKTYWNYCH KART FOTOGRAFII

center Już dziś otrzymaj pierwszą z 15 darmowych Interaktywnych Kart Fotografii wraz z filmami instruktażowymi. Zapraszam do wspólnej przygody z fotografią!

Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Grande Cru Sp. z o.o. z siedzibą rejestrową Walewska 2/21 04-017 Warszawa. Przysługuje Ci prawo dostępu oraz poprawienia danych osobowych ich aktualizacji lub usunięcia.

© 2024 Wszystkie prawa do treści zastrzeżone Grande Cru Sp. z o.o. KRS: 0000404083 NIP: 5291798719 Nadarzyńska 8; 05-822 Milanówek w trakcie zmiany adresu rejestrowego na Walewska 2/21 04-017 Warszawa